Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Komu odbiła palma - czyli o skutkach intensywnych upraw palmy oleistej w Kolumbii i na świecie

Zapraszamy na spotkanie w czwartek, 2. sierpnia o 17:00.

Globalne Popołudnia to propozycja IGO dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonym rozwoju i relacjach krajów globalnej Północy i Południa. Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów, prezentacje działań, raportów i stanowisk organizacji z Południa, ciekawych kampanii z Europy i świata, a przede wszystkim do wspólnego zgłębiania tej tematyki oraz dyskusji o działaniach, które można podjąć w Polsce.

Podczas pierwszego spotkania pokażemy film dokumentalny z Kolumbii "Bajo la palma", który opowiada o oporze mieszkańców regionu Bajo Atrato przeciw przejęciu ich ziemi pod uprawę palmy oleistej. Globalny wzrost zapotrzebowania na olej palmowy wynika między innymi z polityki promowania agropaliw, jako części rozwiązania kryzysu energetycznego i klimatycznego. Czy faktycznie agropaliwa mogą być rozwiązaniem tego problemu? Kto zyskuje na wielohektarowych uprawach i jak mają się one do realizacji prawa do żywności miejscowej ludności? W jakich jeszcze regionach świata dzieją się podobne zjawiska?

Po projekcji zapraszamy do wspólnej dyskusji na te i inne ważne dla Was tematy.

Spotkanie odbędzie się w biurze IGO, przy ul. Noakowskiego 10 lok.6A, III piętro, domofon 206.

Uwaga! Film będzie wyświetlany w hiszpańskiej wersji językowej z napisami w jęz. angielskim.

Zapraszamy serdecznie! Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku i dołączenia do wydarzenia na naszym profilu.