Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Podziel się doświadczeniami - Ogrodnicy zmian

Ogrodnicy zmian - napisz tekst, stwórz fotorelację

Ogrodnicy zmian: Przewodnik po oddolnych inicjatywach na rzecz zrównoważonego rolnictwa i suwerenności żywnościowej.

W centrach i na peryferiach, w opustoszałych miasteczkach i zatłoczonych metropoliach, w południowoamerykańskich wioskach i europejskich stolicach — na całym świecie pączkują oddolne inicjatywy na rzecz zdrowej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej żywności.

Takich inicjatyw w Polsce jest również wiele. Chcemy stworzyć przewodnik opisujący rozproszone oddolne inicjatywy w naszym kraju na rzecz lepszego systemu żywnościowego.

Podziel się swoją historią!

Czekamy na Wasze przemyślenia w formie:

1) Fotorelacji: od 5 do 10 zdjęć wybranej inicjatywy, gospodarstwa rolnego, nowego sposobu dystrybucji etc. Prosimy o załączenie tytułu fotorelacji i krótkiego opisu do każdego ze zdjęć.

2) Tekstu w objętości 1-2 stron A4 na temat wybranej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rolnictwa i suwerenności żywieniowej. Zdjęcie do tekstu mile widziane :-)

Publikacje zamieścimy na stronach internetowych www.igo.org.pl i www.foodwewant.org. Do końca roku 2013 zebrane materiały opublikujemy w formie interaktywnego wirtualnego przewodnika.

Pośród osób nadsyłających prace wytypujemy autora albo autorkę, która będzie mogła wziąć udział w wyjeździe zagranicznym w ramach projektu produku-JEMY: Learning towards Solidarity-based Food Systems. Wyjazd odbędzie się w roku 2014 do jednego z krajów partnerskich: Włoch, Czech, Węgier, Szewcji, Niemiec albo Chorwacji. Termin i miejsce wyjazdu do indywidualnego ustalenia. Koszt podróży i pobytu pokrywa organizator.

Wszyscy, którzy nadeślą swoją publikację, otrzymają książkę upominek.

Prace prosimy nadsyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 17 listopada 2013 r.

 

Działanie jest częścią projektu „Time to Seed” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu EuropeAid oraz ze środków Ministra Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w 2013 r.