Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Zaproszenie do współtworzenia publikacji

Uwaga! Przeczytaj nową wersję tego ogłoszenia!

Jesteś aktywistą / aktywistką? Wierzysz w sens oddolnych, kolektywnych działań? Współtworzysz alternatywę dla systemu żywnościowego zdominowanego przez globalne korporacje?

Podziel się swoimi doświadczeniami, zainspiruj innych do działania!

W centrach i na peryferiach, w opustoszałych miasteczkach i zatłoczonych metropoliach, w południowoamerykańskich wioskach i europejskich stolicach — na całym świecie pączkują oddolne inicjatywy na rzecz zdrowej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej żywności.

OGRODNIC?y ZMIAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kooperatywy spożywcze, grupy konsumentów wspierających lokalnych rolników, ogrody społecznościowe, tysiące rozproszonych inicjatyw – choć mają zwykle lokalny zasięg, inspirują do myślenia o lepszym urządzeniu świata na poziomie globalnym. Nowe lub na nowo odkryte formy działań powstały w odpowiedzi na niewydolność obecnego systemu i mogą dostarczyć pomysłów na jego naprawę.

Czy istnieje wspólne tło dla działań grup tak różnych jak drobni rolnicy z krajów globalnego Południa, złaknieni zdrowej żywności zamożni konsumenci z Europy, aktywiści zakładający miejskie ogrody czy kooperatyści organizujący grupowe zakupy produktów spożywczych? Jak najlepiej wykorzystać potencjał oddolnych przedsięwzięć do reagowania na negatywne skutki globalizacji? W jaki sposób działania na lokalnym poletku mogą przyczynić się do zmiany reguł gry na poziomie międzynarodowym? Dlaczego warto angażować się w oddolną działalność społeczną?

Czekamy na Wasze przemyślenia w formie tekstów, grafik, fotoreportaży, animacji i filmów które zamieścimy na stronach internetowych www.igo.org.pl i www.foodwewant.org. Wybrane teksty, grafiki i zdjęcia trafią do publikacji, która ukaże się drukiem w listopadzie 2013 roku.

Teksty i formy graficzne powinny mieć objętość 1-2 stron A4, a materiały audiowizualne – 1-3 min.

Prace prosimy nadsyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do końca października.

Działanie jest częścią projektu „Time to Seed” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu EuropeAid oraz ze środków Ministra Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w 2013 r.