Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Rolnictwo i handel


Lokalna żywność: trafna odpowiedź na światowe problemy rolnictwa?

IGO zaprasza otwarte spotkanie z cyklu Globalne poPołudnie.

Więcej…
 
Spotkanie z gośćmi z Kolumbii - ziemia a prawa człowieka

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tematyce praw człowieka w Kolumbii, które odbędzie się 27 listopada 2013 r. w Warszawie. Nasi goście z Kolumbii opowiedzą o zawłaszczaniu ziemi w tym kraju, przyczynach i konsekwencjach dla społeczeństwa, szczególnie dla drobnych rolników. Spotkanie będzie okazją to rozmów z bezpośrednimi świadkami wydarzeń i refleksji na temat współpracy rozwojowej.

Więcej…
 
Podziel się doświadczeniami - Ogrodnicy zmian

Ogrodnicy zmian - napisz tekst, stwórz fotorelację

Podziel się swoimi doświadczeniami, zainspiruj innych do działania! Czekamy na Wasze wypowiedzi w formie tekstów lub fotorelacji.

Więcej…
 
Zaproszenie do współtworzenia publikacji

W centrach i na peryferiach, w opustoszałych miasteczkach i zatłoczonych metropoliach, w południowoamerykańskich wioskach i europejskich stolicach — na całym świecie pączkują oddolne inicjatywy na rzecz zdrowej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej żywności.

Czy istnieje wspólne tło dla działań grup tak różnych jak drobni rolnicy z krajów globalnego Południa, złaknieni zdrowej żywności zamożni konsumenci z Europy, aktywiści zakładający miejskie ogrody czy kooperatyści organizujący grupowe zakupy produktów spożywczych? Jak najlepiej wykorzystać potencjał oddolnych przedsięwzięć do reagowania na negatywne skutki globalizacji?

Czekamy na Wasze przemyślenia w formie tekstów, grafik, fotoreportaży, animacji i filmów które zamieścimy na stronach internetowych www.igo.org.pl i www.foodwewant.org. Wybrane teksty, grafiki i zdjęcia trafią do publikacji, która ukaże się drukiem w listopadzie 2013 roku.

Więcej…
 
Festwial Lasy świata i ich mieszkańcy

Festiwal Lasy świata i ich mieszkańcyW dniach 26-28 czerwca odbędzie się festiwal Festiwal filmowy "Lasy świata i ich mieszkańcy".  Wśród wielu atrakcji na uczestników czeka projekcja filmu "Seeds of Discontent" poświęconego problemowi zawłaszczania ziemi w Mozambiku. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Czas powstrzymać ekspansję biopaliw - list otwarty

Rosnący popyt na biopaliwa (agropaliwa) dla samochodów w Europie zwiększa ryzyko zawłaszczania ziemi i powoduje dalszy wzrost oraz niestabilność cen żywności, pogłębiając ubóstwo i głód. Koszty tej polityki, sięgające 10 mld euro rocznie, ponoszą podatnicy - alarmują sygnatariusze listu otwartego adresowanego do europosłów. Apel organizacji Friends of the Earth o zmianę unijnej polityki dotyczącej biopaliw poparły 112 organizacje z całego świata, w tym Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Polska Zielona Sieć, Polska Akcja Humanitarna i Instytut Spraw Obywatelskich.

Więcej…
 
Trwa konkurs na tekst dziennikarski

Instytut Globalnej Odpowiedzialności ogłasza konkurs na materiał dziennikarski podejmujący problematykę produkcji, dystrybucji i konsumpcji żywności oraz wpływu różnych modeli rolnictwa na jakość życia w krajach globalnego Południa.

Więcej…
 
Obywatelska inicjatywa przeciwko GMO

W ciągu zaledwie dziesięciu dni ponad 20 tysięcy osób poparło wspólną inicjatywę grupy obywatelskiej GMO TO NIE TO i Greenpeace Polska na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu upraw roślin genetycznie modyfikowanych w Polsce.

Autorzy petycji dostępnej na stronie GMO NIE PRZEJDZIE domagają się rozporządzeń, które uniemożliwią wprowadzanie do obrotu nasion roślin poddanych modyfikacjom genetycznym, jako uzupełnienia ustawy o nasiennictwie, która czeka na podpis prezydenta. Jak piszą twórcy strony, ich celem jest „zabezpieczenie naszego rolnictwa przed koncernami agrochemicznymi, dla których jedyną motywacją jest zysk”.

Więcej…
 
Globalne poPołudnie

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Globalne poPołudnie, w środę 12 grudnia 2012r., o godzinie 18:00.

Ananas, kakao, olej palmowy... Jak wyglądają plantacje w krajach globalnego Południa i jaka jest prawdziwa cena egzotycznych produktów?

Więcej…
 
Globalne poPołudnie 28 października

Globalne poPołudnie to propozycja IGO dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonym rozwoju i relacjach krajów globalnej Północy i Południa.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL