Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Polityka rozwojowa
Aktualności o polityce rozwojowej, badaniach i rzecznictwie.

Warsztaty dla organizatorów debat i wydarzeń publicznych

IGO i PZS zapraszają na warsztaty dla organizatorów debat i wydarzeń publicznych na tematy globalne. Warszawa, 17-18 lutego 2014 r.

Więcej…
 
Debata o korporacjach i podatkach

Instytut Globalnej Odpowiedzialność zaprasza na debatę o korporacjach i podatkach, która odbędzie się 14 stycznia br. w Klubie „Powiększenie” w Warszawie.

Więcej…
 
Jedna ręka daje, a druga odbiera: europejskie organizacje apelują o walkę z unikaniem podatków

Przywódcy państw UE, którzy zbiorą się w tym tygodniu, muszą uzgodnić plan działań przeciwko unikaniu opodatkowania przez międzynarodowe korporacje – apelują organizacje pozarządowe w nowym raporcie. Rada Europejska, która spotka się 19 i 20 grudnia, obiecała w maju, że zajmie się unikaniem opodatkowania, które kosztuje kraje rozwijające się pomiędzy 660 a 870 miliardów euro rocznie.

Więcej…
 
Zawłaszczenia ziemi w Azji Południowo-Wschodniej - spotkanie z Debbie Stothard

Debbie StothardInstytut Globalnej Odpowiedzialności i Fundacja Inna Przestrzeń zapraszają na wyjątkowe spotkanie w Klubie Powiększenie. Gościem wieczoru będzie Debbie Stothard – sekretarz generalna FIDH International Federation for Human Rights oraz sekretarz generalna Altsean, organizacji od wielu lat zajmującej się wspieraniem organizacji pro-demokratycznych w Birmie.

Więcej…
 
Sprawiedliwość podatkowa – dlaczego powinno nas to obchodzić?

Wiadomości o tym, że niektóre korporacje nie zapłaciły należnego podatku, wywołały wielkie oburzenie w Europie. Szczególnie  w obliczu cięć wydatków socjalnych, ograniczania kosztów budżetowych, szukania oszczędności przez rządy krajów z powodu kryzysu. Unikanie podatków jest jednak jeszcze bardziej szokujące, jeśli spojrzymy na kraje najbiedniejsze, kraje globalnego Południa  (tzw. kraje rozwijające się, choć w tym przypadku właściwym terminem byłoby użycie słowa – nie rozwijające się).

Więcej…
 
Praca w IGO: Młodszy/a ekspert/ka / Koordynator/ka projektów

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) poszukuje osoby na stanowisko Młodszy/a ekspert/ka / Koordynator/ka projektów do programu rzecznictwa i kampanii

Więcej…
 
Jak pisać o globalnym Południu? - zaproszenie na warsztaty

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) i Polska Zielona Sieć (PZS) zapraszają na dwudniowe bezpłatne warsztaty o tym, jak pisać o krajach globalnego Południa. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi i ważnymi tematami dotyczącymi relacji Północ-Południe i pod okiem doświadczonych dziennikarzy nauczą się o nich pisać.

Więcej…
 
"Sadząc kłamstwa"

Zielony rozwój czy brudny interes?
Pokaz filmu „Sadząc kłamstwa” w reż. Geoffa Arbourne'a i dyskusja z udziałem ekspertów.

09 stycznia 2013 r., godz. 18:00
Wydział Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW
ul. Nowoursynowska 159, aula nr 1, budynek nr 33

Więcej…
 
Seminarium: Krajowe strategie pomocy rozwojowej - klucz do lepszej pomocy?

4.12.2012 r. o godz. 13:00 odbędzie się w Warszawie seminarium pt. „Krajowe strategie pomocy rozwojowej – klucz do lepszej pomocy?”. Seminarium adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji, które chcą uczestniczyć kształtowaniu bardziej strategicznego podejścia w polskiej współpracy rozwojowej i pragną większej przewidywalności, skuteczności i przejrzystości w pomocy zagranicznej.

Więcej…
 
Strategia polskiej pomocy w Ugandzie – spotkanie konsultacyjne

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza przedstawicieli organizacji zainteresowanych pomocą rozwojową dla Afryki Wschodniej na spotkanie konsultacyjne poświęcone strategii polskiej pomocy dla Ugandy. Spotkanie odbędzie się 4.12.2012 r. o godz. 15:00 w Warszawie, przy ul. Noakowskiego 10 lok. 6A. Zapraszamy!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL