Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Edukacja rozwojowa
Aktualności o edukacji rozwojowej, edukacji globalnej i wizerunku Południa w Polsce

Polecamy pakiet materiałów IGO z edukacji globalnej dla szkół

Polecamy pakiet materiałów edukacyjnych dla szkół podstawowych  z zakresu edukacji globalnej. Krok po kroku dostarczy Państwu pomocnych i inspirujących wskazówek jak planować zajęcia z edukacji globalnej z dziećmi, dostarczy pomysłów i przykładów gotowych scenariuszy zajęć do wykorzystania w pracy z dziećmi i wskaże (na filmie) jak przykładowe zajęcia mogą wyglądać. Proponowane materiały są ze sobą powiązane i stanowią spójną całość.

Więcej…
 
Publikacje edukacyjne do pracy w przedszkolu

Przedstawiamy publikacje do pracy z przedszkolakami: "Przygody Zoga" i "Baw się z Zogiem".

Więcej…
 
"Nie wiem czy świat ma koniec?" - edukacja globalna i dociekania filozoficzne dla dzieci

Edukację globalną i dociekania filozoficzne łączy kilka ważnych celów, m.in. rozbudzenie ciekawości świata i innych ludzi, upodmiotowienie uczennic i uczniów w procesie uczenia się i związane z nim rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucie sprawczości. Dociekania filozoficzne kształtują umiejętności dzieci związane z krytycznym odczytywaniem świata (ang. critical literacy) i w ten sposób przygotowują grunt do badania złożoności świata i naszej w nim roli, m.in. podczas zajęć z edukacji globalnej.

Więcej…
 
Unikalna propozycja na Tydzień Edukacji Globalnej - zestaw scenariuszy dla szkół podstawowych

Zrozum świat - edukacja globalnaW związku z rozpoczynającym się Tygodniem Edukacji Globalnej (TEG) gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z naszej najnowszej publikacji z zakresu edukacji globalnej – zestawu scenariuszy lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Zrozum świat”! Proponowane przez nas ćwiczenia są pierwszą tego typu, unikalną propozycją na polskim rynku, ponieważ łączą edukację globalną z nowatorską w Polsce metodą dociekań filozoficznych dla dzieci wg Matthew Lipmana oraz świadomie kładą nacisk na emocjonalne i społeczne aspekty uczenia się.

Więcej…
 
Nowe Projekty IGO


W 2013 roku Instytut Globalnej Odpowiedzialności rozpoczyna realizację 5 nowych projektów współfinansowanych ze środków Komisji Europejskiej.

W ramach projektów związanych z edukacją poszerzymy naszą ofertę o działania skierowane do najmłodszych, czyli przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Rozpoczynamy również systemową współpracę ze środowiskiem akademickim w Polsce.
Ponadto będziemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach na terenie całej Polski promując idee sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej konsumpcji.

W ramach projektów związanych z rzecznictwem będziemy zajmowali się tematyką globalnych przepływów finansowych, w tym rajów podatkowych oraz sprawiedliwości podatkowej, a także polityką inwestycyjną Unii Europejskiej.

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegółowe informacje dot. nowych projektów IGO.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL