Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Lokalna żywność: trafna odpowiedź na światowe problemy rolnictwa?

IGO zaprasza otwarte spotkanie z cyklu Globalne poPołudnie.

Więcej…
 
Warsztaty dla organizatorów debat i wydarzeń publicznych

IGO i PZS zapraszają na warsztaty dla organizatorów debat i wydarzeń publicznych na tematy globalne. Warszawa, 17-18 lutego 2014 r.

Więcej…
 
Debata o korporacjach i podatkach

Instytut Globalnej Odpowiedzialność zaprasza na debatę o korporacjach i podatkach, która odbędzie się 14 stycznia br. w Klubie „Powiększenie” w Warszawie.

Więcej…
 
"Nie wiem czy świat ma koniec?" - edukacja globalna i dociekania filozoficzne dla dzieci

Edukację globalną i dociekania filozoficzne łączy kilka ważnych celów, m.in. rozbudzenie ciekawości świata i innych ludzi, upodmiotowienie uczennic i uczniów w procesie uczenia się i związane z nim rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucie sprawczości. Dociekania filozoficzne kształtują umiejętności dzieci związane z krytycznym odczytywaniem świata (ang. critical literacy) i w ten sposób przygotowują grunt do badania złożoności świata i naszej w nim roli, m.in. podczas zajęć z edukacji globalnej.

Więcej…
 
Jedna ręka daje, a druga odbiera: europejskie organizacje apelują o walkę z unikaniem podatków

Przywódcy państw UE, którzy zbiorą się w tym tygodniu, muszą uzgodnić plan działań przeciwko unikaniu opodatkowania przez międzynarodowe korporacje – apelują organizacje pozarządowe w nowym raporcie. Rada Europejska, która spotka się 19 i 20 grudnia, obiecała w maju, że zajmie się unikaniem opodatkowania, które kosztuje kraje rozwijające się pomiędzy 660 a 870 miliardów euro rocznie.

Więcej…
 
Zawłaszczenia ziemi w Azji Południowo-Wschodniej - spotkanie z Debbie Stothard

Debbie StothardInstytut Globalnej Odpowiedzialności i Fundacja Inna Przestrzeń zapraszają na wyjątkowe spotkanie w Klubie Powiększenie. Gościem wieczoru będzie Debbie Stothard – sekretarz generalna FIDH International Federation for Human Rights oraz sekretarz generalna Altsean, organizacji od wielu lat zajmującej się wspieraniem organizacji pro-demokratycznych w Birmie.

Więcej…
 
Sprawiedliwość podatkowa – dlaczego powinno nas to obchodzić?

Wiadomości o tym, że niektóre korporacje nie zapłaciły należnego podatku, wywołały wielkie oburzenie w Europie. Szczególnie  w obliczu cięć wydatków socjalnych, ograniczania kosztów budżetowych, szukania oszczędności przez rządy krajów z powodu kryzysu. Unikanie podatków jest jednak jeszcze bardziej szokujące, jeśli spojrzymy na kraje najbiedniejsze, kraje globalnego Południa  (tzw. kraje rozwijające się, choć w tym przypadku właściwym terminem byłoby użycie słowa – nie rozwijające się).

Więcej…
 
Unikalna propozycja na Tydzień Edukacji Globalnej - zestaw scenariuszy dla szkół podstawowych

Zrozum świat - edukacja globalnaW związku z rozpoczynającym się Tygodniem Edukacji Globalnej (TEG) gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z naszej najnowszej publikacji z zakresu edukacji globalnej – zestawu scenariuszy lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Zrozum świat”! Proponowane przez nas ćwiczenia są pierwszą tego typu, unikalną propozycją na polskim rynku, ponieważ łączą edukację globalną z nowatorską w Polsce metodą dociekań filozoficznych dla dzieci wg Matthew Lipmana oraz świadomie kładą nacisk na emocjonalne i społeczne aspekty uczenia się.

Więcej…
 
Spotkanie z gośćmi z Kolumbii - ziemia a prawa człowieka

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tematyce praw człowieka w Kolumbii, które odbędzie się 27 listopada 2013 r. w Warszawie. Nasi goście z Kolumbii opowiedzą o zawłaszczaniu ziemi w tym kraju, przyczynach i konsekwencjach dla społeczeństwa, szczególnie dla drobnych rolników. Spotkanie będzie okazją to rozmów z bezpośrednimi świadkami wydarzeń i refleksji na temat współpracy rozwojowej.

Więcej…
 
Podziel się doświadczeniami - Ogrodnicy zmian

Ogrodnicy zmian - napisz tekst, stwórz fotorelację

Podziel się swoimi doświadczeniami, zainspiruj innych do działania! Czekamy na Wasze wypowiedzi w formie tekstów lub fotorelacji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Czym jest IGO?

Czym jest IGO?

IGO jest niezależną organizacją pozarządową zrzeszającą ludzi, którzy podzielają pogląd o współzależności świata. Promujemy solidarność globalną i podnosimy świadomość współodpowiedzialności za losy świata. Wierzymy, że codzienne decyzje każdego z nas wpływają na ludzi w innych częściach świata i na przyszły kształt naszej planety.

Znajdź nas!

Znajdź nas!

Facebook: IGO
Twitter: IGO_PL (po polsku), IGO_OK (po angielsku)
Blip: IGO

Znajdź nasze dane kontaktowe lub skorzystaj z formularza kontatkowego.

Silne Południe!

Silne Południe!

Super Południe!SilnePołudnie.pl to portal dla zwykłych ludzi, którzy nie są obojętni i chcą działać.

Dołącz do nas. Odwiedź Silne Południe!